Hakkımızda

Organik Kozmetik ve Ekolojik Temizlik Ürünleri


2015 yılından beri www.organikkozmetikal.com e-ticaret sitesi üzerinden Organik Kozmetik Ürünleri ve Ekolojik Temizlik Ürünleri başlığı altında (şimdilik) Sodasan ve Bioplante ürünlerini müşterilerimize satışını gerçekleştiriyoruz. Organik ürünlerimize ulaşabileceğiniz sitemizin adresi www.organikkozmetikal.com.
Bu siteden yaptığınız alışverişlerde ister kredi kartınızla ödeme yapabilir yada isterseniz banka havalesi yöntemini kullanabilirsiniz.

Organik Kozmetik

Bize sıkça sorulan sorulardan biride Organik kozmetik nedir oluyor. “Organik Kozmetik” organik tarım ile elde edilmiş bileşenlerle üretilen tüm kozmetik ürünlerine verilen genel isimdir. Kozmetik ürünün kendisi organik olamaz ancak içeriğinde kullanılan bileşenler organik olabilirler. Organik tarımda dikkat edilen en önemli husus tarım yapılan toprakta kimyasal/sentetik gübre kullanılmaması ve yetiştirilen bitkinin GDO’ suz olmasıdır. GDO genetiği değiştirilmiş organizma kelimelerinin kısaltmasıdır. Şunu da belirtmek gerekir ki genleriyle oynanan tarım ürünleri ülkemizde yasaktır, ancak denetim yapacak kurumda bulunmamaktadır. Bu yüzden ilgili yönetmelik AB mevzuatına göre eksik olduğu düşünülmektedir.